Lacobel

W naszej ofercie posiadamy niezwykle atrakcyjne i coraz popularniejsze wśród klientów szkło Lacobel. Typowe szkło Lacobel cechuje się grubością 4mm, ale w zależności od potrzeb produkujemy szkło lakierowane w innych grubościach. Szkło Lacobel, jak i inne szkła lakierowane pokrytesą bardzo trwałym i odpornym na działanie promieni UV lakierem. Lacobel dostępny jest w wielu różnych kolorach również metalicznych, możliwe jest również wyprodukowanie szkła lakierowanego w dowolnym kolorze według palety RAL NCS ICA.

Gdzie wykorzystuje się szkło Lacobel?

Przede wszystkim znajduje ono zastosowanie w łazienkach, kuchniach, na okładzinach drzwi (np. w systemie ZEROMUR), ale od jakiegoś czasu szkło lakierowane Lacobel montujemy na meblach, jako wykończenie ścian różnych pomieszczeń również w połączeniu ze szkłem z grafiką.

Szkło zwykłe a hartowane.

Porównując szkło hartowane do zwykłego szkła lakierowanego, można przyjąć, że to pierwsze jest około 7 do 10 razy bardziej wytrzymałe, ale co ważniejsze jest też bardziej odporne na różnicę temperatur.

Czy szkło hartowane różni się kolorem od zwykłego?

Szkło, które mamy w ofercie, ma identyczny kolor, bez względu czy jest hartowane czy nie. Tłumaczenie niektórych wykonawców, że szkło hartowane ma inny kolor niż zwykłe to tylko pudrowanie oszczędności za wszelką cenę. Nie warto kupować takiego produktu.
Technologia, jaką stosujemy, pozwala wykonać szyby tak by kolor był identyczny na szybie hartowanej i przylegającej do niej szybie niehartowanej.

Czy trzeba stosować szkło hartowane przy kuchence?

Wykonanie szkła hartowanego nastręcza trochę kłopotu, a jeśli wykonawca realizuje relatywnie niedużo zleceń ze szkłem hartowanym, to i dość kosztowne. Dlatego bardzo często słyszy się opinię, że przy kuchence indukcyjnej nie trzeba stosować szyby hartowanej.
Nie jest to prawda, a za dowód niech będzie fakt, iż zwykłe szkło odporne jest na różnicę temperatur około 30st. C, czyli istnieje duża szansa, że przy normalnym gotowaniu zwykłe szkło ulegnie uszkodzeniu. Mając wiedzę na ten temat, można nie używać palników znajdujących się bliżej szkła lub w ogóle nie gotować, tylko po co wtedy nam Lacobel?

Czy szkło lakierowane traci kolor z biegiem czasu?

Lakiery, których używamy, są całkowicie odporne na promieniowanie UV i po pełnym utwardzeniu nie zmieniają koloru, nie blakną. Odpowiada za to specjalny dodatek do lakieru.

Jak czyścić Lacobel w kuchni?

Czasy, kiedy trzeba było szorować kafelki z tłuszczu co tydzień, lub malować ścianę co miesiąc już minęły. Szkło zamontowane między szafkami można wyczyścić tak jak zwykłą szybę w oknie czy lustro. Nie ma konieczności stosowania agresywnej chemii, a w pomieszczeniach gdzie gotowanie jest bardzo intensywne, można zastosować dodatkową powłokę hydrofobową, która dodatkowo ułatwi utrzymanie szkła Lacobel w czystości.

Zobacz, jak wiele uroku może wnieść efektowne szkło do Twojego wnętrza. Obawiałeś się, czy zastosowanie tego materiału w łazience, kuchni lub na drzwiach, będzie praktycznym rozwiązaniem? Już nie musisz się bać – wystarczy, że wybierzesz szkło Lacobel oraz SzkłoJaz ze Szczecina.