Balustrady szklane

Jesteśmy profesjonalnym zakładem szklarskim ze Szczecina. Wiemy, jak dużą rolę we współczesnym budownictwie odgrywa materiał, jakim jest szkło. Można tworzyć z jego udziałem naprawdę niepowtarzalne aranżacje i dopasowywać wygląd budynków i wnętrz do nawet najbardziej skomplikowanych i nietuzinkowych projektów architektonicznych oraz aranżacyjnych.
Rozumiemy potrzeby naszych klientów, dlatego w naszej ofercie można znaleźć balustrady szklane. Balustrady mają przede wszystkim zapewnić użytkownikom danego budynku lub pomieszczenia bezpieczeństwo. Nie oznacza to jednak, że musi to być element niepasujący do całości oraz niewnoszący swoim urokiem dodatkowej wartości estetycznej. Z balustrad szklanych chętnie korzystają klienci, urządzający wnętrza w stylu nowoczesnym, podążający za najnowszymi trendami wnętrzarskimi. Stosuje się je jako barierki na balkonach, schodach, czy powierzchniach, znajdujących się na wyższych piętrach. Balustrady szklane łączą w sobie wytrzymałość, funkcjonalność oraz najwyższe walory estetyczne.

Wykonujemy balustrady szklane dla naszych klientów ze Szczecina oraz okolic i nie tylko. Dostosowujemy się do Waszych oczekiwań oraz stawiamy na indywidualny kontakt z każdym z klientów, aby każda nasza praca była jedyna i wyjątkowa. Sprawdź nasze dotychczasowe wykonania.

Jakie szkło na balustradę szklaną?

Normy polskie dla balustrad szklanych samonośnych określają nacisk na metr,jaki balustrada musi wytrzymać, przez co dobranie właściwego szkła hartowanego do balustrady szklanej za pomocą tych norm, może okazać się kłopotliwe. Nadal wiele zakładów szklarskich i stolarskich ma problem z doborem właściwego szkła na balustradę szklaną. Częstym błędem jest dobór szkła na podstawie potocznego nazewnictwa, czyli dobranie szkła nazywanego bezpiecznym. Szkło laminowane niehartowane, podobne jak to stosowane w przednich szybach samochodowych, jest bezpieczne dopiero po zamontowaniu w ramie. Szkło takie do balustrad można stosować wyłącznie jako wypełnienia balustrad słupkowych z poręczą, ale i tutaj muszą być spełnione określone warunki.

Pojedyncze szkło hartowane natomiast jest dość wytrzymałe, ale nie jest niezniszczalne. Pojedyncze szkło hartowane po uszkodzeniu rozsypuje się na małe kawałki, które nie zrobią większej krzywdy, niestety szyba w ułamku sekundy traci funkcję bariery, co zazwyczaj kończy się wypadnięciem osoby, która chwilę wcześniej się o szybę opierała.

Rozwiązaniem, które w pełni zabezpiecza użytkowników przed wypadkiem, jest połączenie obu technologii i zastosowanie szkła hartowanego podwójnego, połączonego ze sobą warstwami folii PVB.
Ten rodzaj szkła, w połączeniu z fachowym montażem oraz odpowiednim doborem mocowań, gwarantuje bezpieczeństwo.